Przejdź do treści

Krakowskie wieczory z ks. Franciszkiem Blachnickim

Ks. Franciszek Blachnicki to jeden z niekwestionowanych autorytetów polskiego Kościoła XX wieku. Człowiek przeniknięty miłością do Chrystusa, Niepokalanej, Kościoła i ludzi, szczególnie młodych. Założyciel Ruchu Światło Życie. Choć od jego śmierci minęło już ponad 30 lat, wciąż inspiruje i pobudza nas do pójścia na całego za Chrystusem. Dla wielu – zwłaszcza tych, którzy mieli szczęście spotkać go w życiu –jego osoba i jego słowa wciąż pozostają żywe…

Ks. Franciszek Blachnicki to także mistyk, nauczyciel modlitwy i życia duchowego. Dziś jest Sługą Bożym, kandydatem na ołtarze. Wszystkich, którym droga jest jego osoba i przesłanie, zapraszamy na cotygodniowe spotkania modlitewne w każdy wtorek (od 9 października 2018 r.) o godz. 19.30 w kościele św. Marka przy ul. Sławkowskiej w Krakowie.

Spotkanie potrwa około godzinę.

  • Pierwszą część będzie stanowić konferencja na temat osoby, tekstów i duchowości ks. Franciszka Blachnickiego (ok. 30 minut), prowadzona przez ks. Andrzeja Muszalę z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
  • W części drugiej uczestnicy spotkania pozostaną w kościele na modlitwę w ciszy – Namiot Spotkania (30 minut)

ks. Andrzej Muszala

Konferencje są dostępne na kanale You Tube: