Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com

 

Instytut Niepokalanej Matki Kościoła

ul. Ks. F. Blachnickiego 25
34-450 Krościenko n. Dunajcem

Strona główna arrow Założyciel
Założyciel
28. rocznica śmierci Założyciela Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.03.2015.

 xfb

28. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego obchodzona była 27 lutego br. w Krościenku w kościele parafialnym, gdzie znajduje się jego grób.

Razem z wiernymi z parafii podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Mszy Świętej modlili się uczestnicy VI Kongregacji Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej i członkinie INMK z diakonii Centrum Ruchu i sekretariatu Domowego Kościoła. Na Drodze Krzyżowej, która poprzedzała Eucharystię, rozważano teksty założyciela naszego Ruchu przygotowane i czytane przez Marię Różycką i Beatę i Tomka Strużanowskich.

Mszy świętej przewodniczył ks. Paweł Płatek, moderator diecezjalny z Tarnowa, homilię głosił ks. Jan Mikulski, a koncelebrowali ks. Adam Stachowicz, moderator z Sandomierza, i ks. Janusz Pabian, wikary z Krościenka. W homilii ks. Mikulski zwracał uwagę na postawę wytrwałości, która cechowała Sługę Bożego, oraz zachęcał uczestników liturgii do modlitwy, aby być wytrwałymi na drodze wiary i żyć słowem Bożym. Zachęcał również do wytrwałości w modlitwie o beatyfikację Sługi Bożego. Do parafian krościeńskich apelował, aby byli dumni, że w ich kościele od 2000 roku znajdują się doczesne szczątki ks. Franciszka Blachnickiego, kandydata na ołtarze.

Po mszy św. przy grobie Sługi Bożego wspólnie odmówiono modlitwę o jego beatyfikację.

Aleksandra Rogowska

(relacja ze strony: oaza.pl )

 

Rozważania Drogi Krzyżowej do pobrania tutaj .

 

 
Bliżej beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
17.10.2014.

xfb

16 października w Watykanie komisja teologów jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przez ostatnie miesiące wyznaczeni przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych duchowni zapoznawali się z tzw. positio – dokumentem, który na podstawie dotychczasowego przebiegu procesu beatyfikacyjnego miał ich przekonać o heroiczności cnót Sługi Bożego. Jak widać, nie było z tym większych problemów. Teraz jeszcze positio – razem z opiniami teologów – zostanie poddana pod dyskusję kardynałów i biskupów wchodzących w skład Kongregacji; jeśli ich decyzja będzie pozytywna, Ojciec Święty będzie mógł wydać dekret o heroiczności cnót ks. Blachnickiego. Wtedy do beatyfikacji potrzebne będzie jeszcze oficjalne uznanie jakiegoś cudownego wydarzenia, które dokonało się za wstawiennictwem Sługi Bożego.

Wraz z Niepokalaną śpiewajmy Magnificat, dziękując Bogu za pomyślny przebieg dyskusji Konsulty Teologów w Rzymie w dniu 16.10.2014 r. Równocześnie trwajmy z jeszcze większą gorliwością i zapałem w modlitwie o dalszy pomyślny przebieg prac w Kongregacji, o cud za wstawiennictwem Ojca Franciszka oraz o rychłą beatyfikację Założyciela naszego Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego! 

Sługo Boży Księże Franciszku Blachnicki, wstawiaj się za nami!

 

Ks. Adam Wodarczyk,
Postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. F. Blachnickiego

 

Ks. Stanisław Adamiak

Wicepostulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. F. Blachnickiego

 

(za stroną oaza.pl )

 
Czytania na każdy dzień i nie tylko Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.07.2014.
 
Tematyka tej strony dotyczy Ruchu Światło-Życie. Pragnę podzielić się otrzymanym darem. Miałam okazję spotkać ks. Franciszka Blachnickiego w rodzinie, a potem w codziennym moim zaangażowaniu. Mogłam uczestniczyć w powstawaniu Jego dzieła, jakim jest Ruch oazowy.
Niech dane mi Światło i Życie dotknie również Ciebie.
Służę czytaniami mszalnymi na każdy dzień, przygotowanymi dla lektorów;
Przedstawiam słowa Karola kardynała Wojtyły i papieża Jana Pawła II skierowane do Ruchu Światło-Życie;
Przekazuję świadectwa o ks. Franciszku Blachnickim i pewną część jego wypowiedzi liturgicznych, zwłaszcza w Biuletynie Odnowy Liturgii.

Ika
Zmieniony ( 24.07.2014. )
 
Ks. Franciszek Blachnicki o Niepokalanym Poczęciu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
08.12.2013.

8 grudnia nasze patronalne święto - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dla wielu z nas także rocznica złożenia ślubów wieczystych - a trzy nasze Współsiostry złożyły te śluby właśnie dziś!

Oto fragmenty listu naszego Ojca z 1984 roku. List ten został zaadresowany do całej ówczesnej Wspólnoty Niepokalanej, Matki Kościoła. 

"... chciałbym podzielić się pewnymi myślami, które szczególnie zrodziły się pod wpływem następujących słów Proroka Izajasza: Ale teraz tak mówi Pan, Stworzyciel twój, Jakubie, i Twórca twój, o Izraelu: Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim! (Iz 43, 1). 

Słowa powyższe, czytane w ramach Jutrzni uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w szczególny sposób odnoszą się do Niej – do Niepokalanej.

Zmieniony ( 08.12.2013. )
Czytaj całość
 
Ks. F. Blachnicki - wiara i życie konsekrowane Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
02.02.2013.

,,Naszym powołaniem jest najpierw wiara. Na niej opiera się całe nasze życie i stan, który obieramy. Naszym powołaniem jest także być znakiem nadziei, że tajemnica Paschy Chrystusa jest źródłem zbawienia. Fakt, że rezygnujemy z ludzkich dóbr i zabezpieczeń życia, do których normalnie wszyscy ludzie zdążają przez swój wysiłek i pracę, jest znakiem, że opieramy się na innych gwarancjach, że nasza nadzieja ma inny fundament. Jest nim miłość Boga, która objawiła się w tak niezwykły sposób w tajemnicy Wcielenia. I wreszcie jeszcze jedno nasze powołanie – być odpowiedzią miłości. Odpowiedź ta polega na całkowitym oddaniu siebie przez miłość Bogu, który w Jezusie Chrystusie przyszedł, aby dać nam siebie.

Podczas składania czy odnawiania ślubów staramy się w jeszcze szczególniejszy sposób w tym nieodwracalnym akcie naszej osoby stać się odpowiedzią na Jego oddanie nam siebie. (…)

Ponieważ pierwszą i najdoskonalszą odpowiedź na to dzieło Boże dała Maryja, która przez swoje ,,tak, niech się stanie” odpowiedziała całkowicie na Boże wezwanie, na Bożą miłość, na dar Boży, to staramy się dać tę odpowiedź w zjednoczeniu z Nią.

Bezpośrednim sprawcą tej odpowiedzi jest Duch Święty. Dlatego także Duchowi Świętemu polecamy tę naszą decyzję, ten moment odnowienia czy składania ślubów. I ufamy, że podobnie jak Maryja otrzymała pełnię Ducha Świętego, i my przez zjednoczenie z Nią będziemy uczestniczyli w tym samym Duchu i w Jego mocy, abyśmy mogli odpowiadać coraz doskonalej (…) aż do ostatecznej odpowiedzi w godzinie naszego odejścia z tego świata do pełni życia w Bogu”.

Zmieniony ( 02.02.2013. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 20
 

Wszystko bowiem, czego nie możemy zmienić w świecie czy w innych ludziach, to wszystko w tym momencie jest wolą Bożą, którą trzeba przyjąć w posłuszeństwie.
ks. F. Blachnicki

Pustelnia

pustelnia

Dom "Ain Karim" w Zakopanem

Dom w Zakopanem

Rok Życia Konsekrowanego

kons

Rekolekcje "Przy studni"

logo_przy studni

Linki

foska

 

blachnicki

 

 Wydawnictwo Światło-Życie

 

ifb

 CMIS

 

 
intra