Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com

 

Instytut Niepokalanej Matki Kościoła

ul. Ks. F. Blachnickiego 25
34-450 Krościenko n. Dunajcem

Strona główna arrow Założyciel
Założyciel
Czcigodny Sługa Boży! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
01.10.2015.
xfb
 
Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego!

W czwartek w samo południe informację tą podał Watykan. Od tego momentu założycielowi Ruchu Światło-Życie przysługuje tytuł: "czcigodny Sługa Boży".

- Kościół pielgrzymujący na ziemi decyzją papieża Franciszka, po gruntownym zbadaniu życia czcigodnego Sługi Bożego, orzeka dzisiaj o heroiczności i świętości jego życia. Teraz czekamy i modlimy się o cud za wstawiennictwem czcigodnego Sługi Bożego, aby mogła dokonać się jego beatyfikacja. Chwała Panu! - komentuje to bp Adam Wodarczyk, postulator procesu beatyfikacyjnego. 

Heroiczność cnót założyciela Ruchu Światło-Życie we wtorek 22 września uznała Kongregacja ds. Kanonizacyjnych. W środę 30 października w godzinach popołudniowych dokument podpisał ojciec święty. Na prywatnej audiencji Franciszkowi dokument przedstawił kardynał Angelo Amato, prefekt kongregacji.

(info z serwisu GN )

 
Uznanie heroiczności cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.09.2015.
xfb
 
 
22 września 2015 r. podczas kongresu kardynałów Kongregacji ds. Kanonizacyjnych została zatwierdzona droga badania kanonicznego heroiczności cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Zatwierdzenie przez komisję kardynałów jest kolejnym etapem procesu beatyfikacyjnego, po zatwierdzeniu przez komisję teologiczną (co miało miejsce w październiku ubiegłego roku). Pozytywna decyzja kongregacji jest ostatnim warunkiem wydania przez Ojca świętego dekretu o heroiczności cnót.

„W najbliższym czasie, jak ufamy, prefekt kongregacji, będzie wnioskował do ojca świętego o dekret o heroiczności cnót ks. Franciszka” – wyjaśnia bp Adam Wodarczyk, postulator procesu beatyfikacyjnego, poprzedni moderator generalny Ruchu. 

Po ogłoszeniu dekretu o heroiczności cnót jedynym warunkiem beatyfikacji będzie cud za wstawiennictwem Sługi Bożego.

(info ze strony oaza.pl )

 
 
28. rocznica śmierci Założyciela Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.03.2015.

 xfb

28. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego obchodzona była 27 lutego br. w Krościenku w kościele parafialnym, gdzie znajduje się jego grób.

Razem z wiernymi z parafii podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Mszy Świętej modlili się uczestnicy VI Kongregacji Diakonii Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej i członkinie INMK z diakonii Centrum Ruchu i sekretariatu Domowego Kościoła. Na Drodze Krzyżowej, która poprzedzała Eucharystię, rozważano teksty założyciela naszego Ruchu przygotowane i czytane przez Marię Różycką i Beatę i Tomka Strużanowskich.

Mszy świętej przewodniczył ks. Paweł Płatek, moderator diecezjalny z Tarnowa, homilię głosił ks. Jan Mikulski, a koncelebrowali ks. Adam Stachowicz, moderator z Sandomierza, i ks. Janusz Pabian, wikary z Krościenka. W homilii ks. Mikulski zwracał uwagę na postawę wytrwałości, która cechowała Sługę Bożego, oraz zachęcał uczestników liturgii do modlitwy, aby być wytrwałymi na drodze wiary i żyć słowem Bożym. Zachęcał również do wytrwałości w modlitwie o beatyfikację Sługi Bożego. Do parafian krościeńskich apelował, aby byli dumni, że w ich kościele od 2000 roku znajdują się doczesne szczątki ks. Franciszka Blachnickiego, kandydata na ołtarze.

Po mszy św. przy grobie Sługi Bożego wspólnie odmówiono modlitwę o jego beatyfikację.

Aleksandra Rogowska

(relacja ze strony: oaza.pl )

 

Rozważania Drogi Krzyżowej do pobrania tutaj .

 

 
Bliżej beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
17.10.2014.

xfb

16 października w Watykanie komisja teologów jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przez ostatnie miesiące wyznaczeni przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych duchowni zapoznawali się z tzw. positio – dokumentem, który na podstawie dotychczasowego przebiegu procesu beatyfikacyjnego miał ich przekonać o heroiczności cnót Sługi Bożego. Jak widać, nie było z tym większych problemów. Teraz jeszcze positio – razem z opiniami teologów – zostanie poddana pod dyskusję kardynałów i biskupów wchodzących w skład Kongregacji; jeśli ich decyzja będzie pozytywna, Ojciec Święty będzie mógł wydać dekret o heroiczności cnót ks. Blachnickiego. Wtedy do beatyfikacji potrzebne będzie jeszcze oficjalne uznanie jakiegoś cudownego wydarzenia, które dokonało się za wstawiennictwem Sługi Bożego.

Wraz z Niepokalaną śpiewajmy Magnificat, dziękując Bogu za pomyślny przebieg dyskusji Konsulty Teologów w Rzymie w dniu 16.10.2014 r. Równocześnie trwajmy z jeszcze większą gorliwością i zapałem w modlitwie o dalszy pomyślny przebieg prac w Kongregacji, o cud za wstawiennictwem Ojca Franciszka oraz o rychłą beatyfikację Założyciela naszego Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego! 

Sługo Boży Księże Franciszku Blachnicki, wstawiaj się za nami!

 

Ks. Adam Wodarczyk,
Postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. F. Blachnickiego

 

Ks. Stanisław Adamiak

Wicepostulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. F. Blachnickiego

 

(za stroną oaza.pl )

 
Czytania na każdy dzień i nie tylko Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.07.2014.
 
Tematyka tej strony dotyczy Ruchu Światło-Życie. Pragnę podzielić się otrzymanym darem. Miałam okazję spotkać ks. Franciszka Blachnickiego w rodzinie, a potem w codziennym moim zaangażowaniu. Mogłam uczestniczyć w powstawaniu Jego dzieła, jakim jest Ruch oazowy.
Niech dane mi Światło i Życie dotknie również Ciebie.
Służę czytaniami mszalnymi na każdy dzień, przygotowanymi dla lektorów;
Przedstawiam słowa Karola kardynała Wojtyły i papieża Jana Pawła II skierowane do Ruchu Światło-Życie;
Przekazuję świadectwa o ks. Franciszku Blachnickim i pewną część jego wypowiedzi liturgicznych, zwłaszcza w Biuletynie Odnowy Liturgii.

Ika
Zmieniony ( 24.07.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 22
 

Świadczyć o Bogu skutecznie może tylko ten, kto nosi Go w sobie.
ks. F. Blachnicki

Rekolekcje "Przy studni"

logo_przy studni

Pustelnia w Dursztynie

pustelnia

Dom "Ain Karim" w Zakopanem

Dom w Zakopanem

Linki

foska

 

blachnicki

 

 Wydawnictwo Światło-Życie

 

ifb

 CMIS

 

 
intra